مقایسه املاک

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

مقالات

چرا سفر به تهران؟

بخواهیم و نخواهیم تهران به عنوان پایتخت مرکز تجارت و بیمارستان و ادارات دولتی در ایران است. البته همه کشورها اینچنین نیستند. یعنی حتما پایتخت یک کشور قطب صنعتی هم نیست. اتفاقا جدا بودنشون خیلی به نفع تره. چون شلوغی و ترافیک رو کاهش میده. تهران فارغ از پایتخت بودن زیبایی هی زیادی رو داره. میتونیم به چند مورد اشاره کنیم.

“در ادامه دیدنیهای زیبای ایران به تهران میرسیم”

دیدنیهای سفر به تهران

موزه آبگینه

موزه آبگینه

 موزه‌

پیشنهاد ما هم دیدن دو موزه است. یکی موزه آبگینهو دیگری موزه مقدم. موزه آبگینه در خیابان سی تیر واقع شده، خیابانی که در شلوغی و هیاهوی شهر، به آرامش رسیده.

موزه آبگینه هم خودش دیدنی‌ست، هم  اشیای داخلش، اشیایی که از زمان‌های دور به ما رسیده. ظرف و ظروف سفالی و شیشه‌ای بسیار زیبا، انقدر که آدم دلش می‌خواهد یکی از آن کاسه بشقاب‌ها و تنگ‌های شیشه‌ای را در خانه خودش هم داشته باشد.

موزه زیبای دیگر تهران، موزه مقدم است. این موزه که خانه محسن مقدم و همسرش بوده، در حیاطی قرار گرفته که از تماشایش سیر نمی‌شویم. محسن مقدم، اشیای داخل این خانه را از جاهای مختلف جمع‌آوری کرده و در این خانه قرار داده. این موزه در محدوده میدان حسن آباد است.

موزه مقدم

موزه مقدم

کاخ گلستان

 در نزدیکی بازار و میدان ارگ به کاخ گلستان می‌رسیم. هرچقدر موزه‌های دیگر تهران خلوتند، کاخ گلستان حسابی شلوغ است، چه در عید و چه در مواقع دیگر سال.

کاخ گلستان، تاجگذاری‌های احمدشاه، مظفرالدین شاه، رضا شاه و محمدرضا پهلوی را به خود دیده. گشایش مجلس موسسان هم در همینجا اتفاق افتاده. دیدنی‌ترین قسمت کاخ گلستان تالار آیینه، جایی که تاجگذاری در آن اتفاق افتاده و خلوت کریمخانی‌ست.

کاخ گلستان

کاخ گلستان

پل طبیعت

 پل طبیعت یکی از اولین جاها برای دیدن و گشتن برای مسافران تهران است. این پل، یکی از نمادهای تهران به حساب می‌آید، از بالایش فاصله ما تا کوه‌ها انگار کمتر است و با خیال راحت می‌توانیم از بالایش رفت‌و آمد ماشین‌ها را در بزرگراه مدرس ببینیم و هروقت خسته شدیم، راه‌مان را به طرف یکی از کافه‌ها و رستوران‌های رو پل کج کنیم.

پل طبیعت دو پارک طالقانی و آب و آتش را به هم وصل می‌کند. دسترسی به پل از میدان ونک، اتوبان حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، ضلع جنوبی اتوبان ممکن است. دسترسی به پارک هم از دو ورودی ممکن است؛ یکی خود اتوبان حقانی و دیگری کوچه کنار پارک در ضلع غربی.

پل طبیعت

پل طبیعت

کاخ سعدآباد

 اگر بخواهیم دیدنی‌های بیشتری از تهران ببینیم باید به سمت شمال شهر برویم. در شمال تهران کاخ موزه نیاوران و کاخ سعدآباد، هردو در محلات خوش آب و هوای تهران قرار گرفته.

کاخ سعدآباد، ۱۸ کاخ مربوط به دوره‌ قاجار تا پهلوی را در خود دارد که با قدم گذاشتن در آنها زندگی شاهان را که زمانی در پستوها نهان بود، می‌توان دید. کاخ سعدآباد در خیابان ولی‌عصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری قرار گرفته.

کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد

کاخ نیاوران

یک روز صبح را می‌توانیم از خانه بیرون بزنیم و در زیر درختان سربه فلک کشیده کاخ نیاوران قدم بزنیم و روزمان اینطور شروع بشود. کاخ نیاوران، کاخ تابستانی شاهان قاجار و پهلوی بوده و این روزها بیشتر جایی‌ست برای اجرای گروه‌های موسیقی. این کاخ در میدان باهنر قرار دارد.

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

پارک‌های تهران: حال و هوای پارک‌ها در بهار دیدنی‌ست و به هر طرف که سربرگردانیم، جوانه و تازگی می‌بیینم و بوی خوب به مشاممان می‌خورد. حالا کدام پارک تهران برویم؟ پارک ساعی در خیابان ولیعصر، پارک لاله در بلوار کشاورز تهران،  پارک ملت سر نیایش و پارک جمشیدیه، زیباترین پارک ‌های تهرانند.

دربند: اگر بخواهیم در جای خوش‌آب و هوایی روزمان را سپری کنیم، توی کوچه‌پس کوچه‌های باصفایی راه برویم و همانطور که رودخانه از کنارمان می‌گذرد، روی تخت بنشینم و کبابی بر بدن بزنیم، دربند تهران می‌تواند حاجتمان را بدهد. دربند یکی از قدیمی‌ترین تفرجگاه‌های تهران به حساب می‌آید و همیشه طرفدار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *